ADMAJ - kursy programowania dla dzieci i młodzieży
 ZAPISY
 Olsztyn, Marii Zientary-Malewskiej 16

Kim jesteśmy?

Firma ADMAJ stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata. Chcemy dzielić się wiedzą zdobytą nie tylko na Uniwersytecie, ale wynikającą także z naszej pasji. Naszym celem jest stworzenie ośrodka, który pozwoli dzieciom i młodzieży efektywnie zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie technologii informatycznych, a w szczególności programowania i robotyki, w połączeniu z dobrą zabawą.

Skład naszego zespołu:

Nasza placówka

Dysponujemy lokalem o wielkości 40m2 znajdującym się w bardzo dogodnej lokalizacji w Olsztynie - blisko centrum, a jednocześnie lekko na uboczu. Obok lokalu dostępne są darmowe miejsca parkingowe, a samo wejście jest bezpośrednio od ulicy.

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego nasz lokal ma odbiór Państwowej Straży Pożarnej i spełnia wymagania ochrony przeciwpożarowej, co potwierdza odpowiedni dokument. Dzięki temu nie muszą Państwo martwić się o swoje pociechy w trakcie pobytu na półkoloniach, kursach i innych zajęciach z oferty.

Dodatkowo, nasza placówka jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Placówka składa się z głównego pomieszczenia przeznaczonego na zajęcia, drugiego pomieszczenia będącego poczekalnią dla rodziców i zarazem małym sekretariatem oraz trzeciego - własnej niezależnej łazienki. Dbamy o czystość i wygodę, dlatego w głównym pomieszczeniu położyliśmy miękką piankę i dywan. Dzięki temu chodzi się, siedzi, a nawet leży wygodnie i miękko. U nas po dywanie chodzimy tylko w skarpetkach lub czystych kapciuszkach.
Sala zajęciowa przystosowana jest do efektywnego i sprawnego przeprowadzania wszelkiego rodzaju lekcji. Jedną z najlepszych form przekazywania informacji jest obraz, dlatego wszystkie ważne kwestie wyświetlane są przez dobrej jakości projektor, który rzuca duży i wyraźny obraz na ekran projekcyjny. To pozwala na wygodną pracę uczniów siedzących przy ławkach, a także na dywanie przy macie edukacyjnej.

Lokal znajduje się w lekkim podziemiu, dzięki czemu w letnie upalne dni panuje w nim normalna temperatura, bez konieczności zastosowania klimatyzacji. To niewątpliwa zaleta zwłaszcza podczas letnich półkolonii, gdzie po wejściu z dworu czuć natychmiastową ulgę.


Czego uczymy?

Naszym głównym celem jest wdrożenie dzieci i młodzieży w świat programowania. Nauka programowania robotów jest świetnym początkiem tej drogi. W połączeniu z zabawą kursanci rozwijają się w kluczowych dziedzinach, m. in. matematyce, języku angielskim. Choć nauczanie programowania z pomocą robotów jest dla nas priorytetowe, to nie jedyna forma edukacji w naszej firmie.

Uczymy także programować w znanym na całym świecie i przyjaznym dzieciom języku SCRATCH, pozwalającym stworzyć interaktywne historyjki, animacje, ale także - co najfajniejsze dla młodych amatorów programowania - gry 2D.

Dla młodzieży, a nawet chętnych dorosłych przygotowaliśmy ofertę nauki algorytmiki i programowania w bardzo popularnym dla przeglądarek internetowych języku PHP, który składniowo jest bardzo zbliżony do C++ i od strony mechanicznej działa tak samo. Taka nauka pozwala na dobre zagłębić się w świat programowania i poznać większość najważniejszych aspektów tej dziedziny. To bardzo dobra podstawa na dalszy rozwój.

Jako, że zajmujemy się projektowaniem stron internetowych i grafiki, również w tych dziedzinach pragniemy dzielić się wiedzą z dziećmi i młodzieżą, a także dorosłymi. Nie uczymy tworzyć stron w systemach CMS, które de facto są stronami, na których tworzy się swoje strony. Uczymy od zera, co daje możliwość pełnej kontroli swojej strony, od jej struktury, przez wygląd, aż po oprogramowanie włącznie z bazą danych.

Posiadamy także drukarkę 3D, pozwalającą wydrukować przeróżne elementy. Muszą one oczywiście zostać najpierw zamodelowane w programie CAD. To właśnie wiedzę z zakresu modelowania pragniemy przekazywać. Wspólnie stworzymy lub odwzorujemy różne projekty, które finalnie zostaną wydrukowane w rzeczywistości. Taka nauka to dobry wstęp do profesjonalnego projektowania inżynierskiego.

To jeszcze nie wszystko. W ofercie posiadamy wiele innych ciekawostek, którymi pragniemy dzielić się z dziećmi i młodzieżą. Więcej szczegółów znajdą Państwo w dziale "Oferta", do którego serdecznie zapraszamy.

Jak uczymy?

W prowadzeniu zajęć pomagają nam nie tylko takie pomoce dydaktyczne jak laptopy i tablety czy maty edukacyjne, ale przede wszystkim roboty. To głównie dzięki nim istnieje możliwość zrealizowania wielu zagadnień w innowacyjny i niezwykle ciekawy dla dzieci i młodzieży sposób. Dla każdej grupy wiekowej stworzyliśmy specjalnie dopasowane scenariusze, w tym również autorskie, według których przeprowadzane są bloki zajęć.

Ważnym aspektem jest nauka pracy w grupie, dlatego taki model nauczania często stosujemy. Uczestnicy pomagając sobie nawzajem sprawniej radzą sobie wtedy z przygotowanymi zadaniami.

Gdy do rozwiązania są jakieś zadania, w razie problemów zawsze chętnie pomagamy, jednak staramy się nie dawać gotowego rozwiązania, aby jak najbardziej pobudzić do myślenia i używania wyobraźni.

Dlaczego warto nas wybrać?