ADMAJ - kursy programowania dla dzieci i młodzieży
 ZAPISY
 Olsztyn, Marii Zientary-Malewskiej 16
< Wróć
Nauka programowania
z ScottieGo!

O zestawach edukacyjnych ScottieGo!

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania. Jest połączeniem kartonowych klocków, za pomocą których gracze układają skrypty oraz aplikacji, która wyznacza zadania, skanuje ułożone rozwiązania i przekształca je w ruch i zachowanie Scottie'ego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Kto mógł przypuszczać, że losy sympatycznego kosmity Scottie'ego będą zależeć od naszych kursantów i ich umiejętności programowania? Jest rok 2030. Pojazd Scottie'ego ulega awarii i przymusowo ląduje na naszej planecie. Uczestnicy mają za zadanie pomóc Scottie'emu zdobyć części zamienne do pojazdu. Zrobią to programując jego ruchy. Staną się ekspertami w projektowaniu algorytmów i poznają podstawy programowania.

Jesteśmy pierwszą firmą w Olsztynie oferującą kursy z ScottieGo!, a do tego na tę chwilę prawdopodobnie jedyną. Nawet biorąc pod uwagę całą Polskę jesteśmy jednymi z nielicznych. Zapisując dziecko na kurs z ScottieGo! można więc poczuć się wyjątkowo i mieć pewność, że dziecko nie uczestniczyło jeszcze w takiego rodzaju przedsięwzięciu.

Pełne kursy

Czego nauczymy?

Kartonowe klocki służą do pisania komend, które będzie wykonywał Scottie. Mają one zdefiniowane zadanie: pozwalają graczom przyswoić takie podstawowe pojęcia programistyczne jak pętla, instrukcja warunkowa, zmienne czy funkcje.

Wśród łącznie 91 zadań znajdują się także takie matematyczne kwestie jak dodawanie, odejmowanie, składanie liczb z cyfr, pisanie algorytmów, sterowanie różnymi postaciami na scenie, koncepty programistyczne.

Jak nauczamy?

Unikalny interfejs do programowania w postaci klocków sprawia, że ten sposób nauki jest nie tylko przyjazny najmłodszym, ale także pozwala wykonywać zadania zespołowo bez obawy o mniejsze zaangażowanie części osób pracujących w zespole.

Aplikacja na tablecie służy do skanowania ułożonego programu przez wykonanie zdjęcia lub nagranie wideo. Po zeskanowaniu ułożonego programu Scottie wykona go linijka po linijce, a kursant będzie mógł się przekonać, czy zadanie zostało prawidłowo rozwiązane i w razie potrzeby poprawić błędy.

Szczegóły pełnego kursu:

Na chwilę obecną przygotowaliśmy 1 etap kursu dla dzieci już od 7 roku życia.

Szczegóły organizacyjne jednego etapu

  • Ilość spotkań: 10, co tydzień (łącznie ok. 4 miesiące)
  • Długość zajęć: 90min
  • Lokalizacja: Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej 16
  • Prowadzący: mgr inż. Adrian Jarocki, mgr Marta Jędras
  • Standardowa cena: 25zł/zajęcia
  • Płatność: gotówka lub przelew, całość lub ratalnie (przy zapłacie gotówką otrzymają Państwo paragon, istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT)

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na kurs:

Warsztaty jednorazowe

Warsztaty z ScottieGo! przeprowadzamy jedynie w innych niż Olsztyn miejscowościach. Długość, termin oraz cena takich zajęć są ustalane każdorazowo przy ich organizowaniu. O aktualnie przygotowywanych warsztatach informujemy w mediach społecznościowych (Facebook) oraz w dziale zapisy.

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na warsztaty: