ADMAJ - kursy programowania dla dzieci i młodzieży
 ZAPISY
 Olsztyn, Marii Zientary-Malewskiej 16
< Wróć
Robotyka i programowanie
z RoboRobo

O robotach RoboRobo

Te roboty znacząco różnią się od standardowych robotów składanych z klocków LEGO. Przeznaczone są dla miłośników majsterkowania, ponieważ do ich budowy wykorzystuje się śrubki, śrubokręty, przewody itp.

Zestaw został stworzony na potrzeby Narodowego Uniwersytetu w Seulu, katedry Inżynierii Mechaniki i Lotnictwa. Dzięki prostemu oprogramowaniu graficznemu, mogą z niego korzystać również młodsze dzieci.

Z zestawów można budować różnorakie roboty. Każdy z nich posiada inne funkcje i przybliża różne zagadnienia związane z dziedzinami mechaniki i robotyki. Wraz z rozwojem umiejętności uczeń może konstruować własne modele.

Jesteśmy pierwszą firmą w Olsztynie oferującą kursy z robotami RoboRobo, a do tego na tę chwilę prawdopodobnie jedyną. Nawet biorąc pod uwagę całą Polskę jesteśmy jednymi z nielicznych. Zapisując dziecko na kurs z RoboRobo można więc poczuć się wyjątkowo i mieć pewność, że dziecko nie uczestniczyło jeszcze w takiego rodzaju przedsięwzięciu.

Pełne kursy

Krótko o naszym kursie

Na chwilę obecną przygotowaliśmy 1 etap kursu, podczas którego zbudowanych i zaprogramowanych będzie 6-10 różnych robotów. W niedalekiej przyszłości wdrożymy kolejne etapy, podczas których budowane będą inne niż w 1 etapie roboty, coraz bardziej skomplikowane zarówno do złożenia, jak i zaprogramowania.

Czego nauczymy?

Kurs ten pomaga uczniom zdobyć wiedzę z zakresu konstrukcji robotów, układów elektronicznych i oczywiście podstaw programowania. Podczas programowania robota wykorzystywane jest oprogramowanie Rogic. Graficzne środowisko programistyczne, które pozwoli na ożywienie robota nawet osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z robotyką i nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem. Każdy będzie miał szansę zrozumieć czym są pętle, warunki, funkcje czy zmienne. Wykonując poszczególne zadania uczniowie zapoznają się z działaniem diod LED, buzzera, silników DC, sensora światła itp.

Jak nauczamy?

Grupa na kursie składa się maksymalnie z 8 uczestników. Pierwszorzędną sprawą na każdych zajęciach jest wspólne omówienie danego zagadnienia. Ważnym aspektem jest nauka pracy w grupie, dlatego kursanci z reguły pracują w 2-osobowych zespołach. Każdy zespół dysponuje 1 zestawem RoboRobo oraz tabletem i laptopem.

W zależności od wyboru, zespoły mogą budować roboty na ławkach z pomocą tableta/laptopa lub na macie edukacyjnej z pomocą tableta. Wszystkie ważne i pomocne kwestie wyświetlane są przez trenera na ekranie projekcyjnym.

Szczegóły pełnego kursu:

Na chwilę obecną przygotowaliśmy 1 etap kursu dla dzieci już od 8 roku życia. W niedalekiej przyszłości wdrożymy kolejne etapy.

Szczegóły organizacyjne jednego etapu

  • Ilość spotkań: 15, co tydzień (łącznie ok. 4 miesiące)
  • Długość zajęć: 90min
  • Lokalizacja: Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej 16
  • Prowadzący: mgr inż. Adrian Jarocki, mgr Marta Jędras
  • Standardowa cena: 35zł/zajęcia
  • Płatność: gotówka lub przelew, całość lub ratalnie (przy zapłacie gotówką otrzymają Państwo paragon, istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT)

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na kurs:

Warsztaty jednorazowe

Warsztaty z RoboRobo to zajęcia przeważnie jednorazowe, weekendowe. Mają na celu przybliżenie programowania i robotyki osobom, które nie mogą uczestniczyć w kursach semestralnych z różnych przyczyn np. miejsca zamieszkania, niedogodnego terminu. Warsztaty zazwyczaj wyróżniają się tematyczną odsłoną - robione są z okazji różnorodnych świąt, itp. Długość, termin oraz cena zajęć są ustalane każdorazowo przy ich organizowaniu. O aktualnie przygotowywanych warsztatach informujemy w mediach społecznościowych (Facebook) oraz w dziale zapisy. Wtedy też pojawia się dokładny opis czego będą dotyczyć i jak będą wyglądać.

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na warsztaty: