ADMAJ - kursy programowania dla dzieci i młodzieży
 ZAPISY
 Olsztyn, Marii Zientary-Malewskiej 16
< Wróć
Robotyka i programowanie
z LEGO WeDo 2.0

O robotach LEGO WeDo 2.0

LEGO WeDo 2.0 to jeden z najpopularniejszych zestawów edukujących dzieci w zakresie budowania i kodowania. Posiada fantastyczne cechy wprowadzające młodych adeptów robotyki i programowania w ten fascynujący świat. Wykorzystanie popularnych klocków, intuicyjny interfejs i ciekawe konstrukcje przybliżają uczniom świat technologii, inżynierii, a także programowania. Każdy zestaw wyposażony jest w silnik, czujniki i prawie 300 kolorowych klocków. Dzięki temu dzieci mogą budować nie tylko konstrukcje proponowane podczas zajęć, ale również realizować własne pomysły. Dzięki intuicyjnej aplikacji dzieci poznają podstawy programowania i szybko zaczną tworzyć własne programy ożywiające LEGO-roboty.

Pełne kursy

Krótko o naszym kursie

Zajęcia są przystosowane dla dzieci w wieku 5-8 lat. Każde zajęcia to składanie innego robota z pomocą instrukcji wyświetlonej na tablecie lub ekranie projekcyjnym. Złożonego robota dzieci programują w prostej i przyjaznej aplikacji na tablecie.

Na naszych zajęciach dzieci przede wszystkim uczą się i rozwijają, nie mając o tym nawet świadomości. Jednak co równie ważne - taka forma nauki daje dzieciom mnóstwo frajdy co sprawia, że dzieci bardzo lubią nasze zajęcia i chcą na nie wracać.

Pełny kurs jest podzielony na kilka semestrów. Po skończonym semestrze istnieje możliwość przedłużenia uczestnictwa o kolejny semestr lub zrezygnowania.

Czego nauczymy?

Składając roboty z pomocą instrukcji z rzutami 3D dzieci przede wszystkim rozwijają wyobraźnię, umiejętność konstruowania, realizację zadania krok po kroku, a nawet uczą cierpliwości w dążeniu do celu.

Dzięki specjalnym tackom z przegródkami, w których znajdują się dane klocki dzieci uczą się także wyszukiwania danych elementów, mierzenia ich długości czy liczenia ilości otworków. Kursanci mają również za zadanie dbać, aby zestawy były posortowane tak, jak je zastano, co po prostu uczy porządku.

Programując uczniowie przede wszystkim uczą się matematyki, logicznego myślenia oraz zagadnień z dziedziny programowania. Programowanie pokazuje dzieciom także, że tablet może służyć nie tylko do rozrywki, ale także do realizacji innych ważnych zadań.

Jak nauczamy?

Grupa na kursie składa się maksymalnie z 8 uczestników. W zależności od okoliczności dzieci tworzą dwuosobowe zespoły lub pracują w pojedynkę. Każdy zespół/uczeń dysponuje 1 zestawem edukacyjnym LEGO WeDo 2.0 oraz tabletem. W zależności od wyboru, można pracować na stołach lub na dywanie.

Pierwsza część zajęć to włączenie na tablecie instrukcji budowy danego robota z rzutami 3D i jego budowa krok po kroku. Każdy zespół/uczeń jest stale obserwowany przez trenera, który w razie problemów pomaga oraz pilnuje, aby każdy zespół tworzył w równym tempie. Wszystkie istotne kwestie wyświetlane są także na dużym ekranie projekcyjnym, co w razie potrzeby jest niezbędną pomocą dla uczniów. Zdarza się, że roboty budowane są tylko z pomocą ekranu projekcyjnego, bez tabletów.

Druga część zajęć to programowanie złożonych robotów. Trener na każdych zajęciach pokazuje pewne przykłady algorytmów, które uczniowie również realizują w aplikacji, aby robot zadziałał w dany sposób. Dzieci uwielbiają programować roboty po swojemu, mają więc na to przeznaczony czas.

Szczegóły organizacyjne

  • Minimalny okres uczestnictwa: jeden semestr (ok. 4 miesiące)
  • Wiek: 5-8 lat
  • Ilość spotkań w semestrze: ok. 15
  • Tryb: cotygodniowy
  • Długość zajęć: 45-60min
  • Lokalizacja: Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej 16
  • Koordynator: mgr inż. Adrian Jarocki
  • Standardowa cena: 40zł brutto za zajęcia
  • Płatność: przelew, całość lub ratalnie (istnieje możliwość wystawienia faktury VAT)

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na kurs:

Warsztaty jednorazowe

Warsztaty z LEGO WeDo 2.0 to zajęcia przeważnie jednorazowe, weekendowe. Mają na celu przybliżenie programowania i robotyki osobom, które nie mogą uczestniczyć w kursach semestralnych z różnych przyczyn np. miejsca zamieszkania, niedogodnego terminu. Warsztaty zazwyczaj wyróżniają się tematyczną odsłoną - robione są z okazji różnorodnych świąt, itp. Długość, termin oraz cena zajęć są ustalane każdorazowo przy ich organizowaniu. O aktualnie przygotowywanych warsztatach informujemy w mediach społecznościowych (Facebook) oraz w dziale zapisy. Wtedy też pojawia się dokładny opis czego będą dotyczyć i jak będą wyglądać.

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na warsztaty: