ADMAJ - kursy programowania dla dzieci i młodzieży
 ZAPISY
 Olsztyn, Marii Zientary-Malewskiej 16
< Wróć
Nauka modelowania
CAD + druk 3D

O modelowaniu i druku 3D

Technologia druku 3D otworzyła przed światem całą gamę możliwości. Jesteśmy obecnie świadkami wielkiej rewolucji technik wytwarzania. W niedalekiej przyszłości większość rzeczy użytkowych, maszyn, przedmiotów codziennego użytku, a nawet części naszych ciał będziemy mogli szybko wytworzyć przy pomocy projektowania i druku w technologii 3D. Pozwala ona materializować rozmaite projekty, przy których pracując ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Jesteśmy pierwszą firmą w Olsztynie oferującą kursy modelowania CAD z możliwością wydruku na drukarce 3D, a do tego na tę chwilę prawdopodobnie jedyną. Zapisując dziecko na taki kurs można więc poczuć się wyjątkowo i mieć pewność, że dziecko nie uczestniczyło jeszcze w takiego rodzaju przedsięwzięciu.

Pełne kursy

Krótko o naszym kursie

Wydruk 3D to tylko efekt finalny pracy. Kurs ma na celu pokazanie całej drogi powstania gotowego rzeczywistego elementu. Uczestnicy zatem najwięcej czasu spędzą na laptopach ucząc się modelować dane elementy w programach CAD. Dzisiaj programów takich jest wiele i to zarówno dla osób młodszych, jak i starszych.

Czego nauczymy?

Na kursie oprócz praktycznej nauki modelowania uczestnicy dowiedzą się także wielu zagadnień teoretycznych, np. jak działa drukarka 3D, jakich materiałów używa się do druku, czym są programy CAD, czym jest program typu "slicer", itp.

Posiadając trochę wiedzy teoretycznej będziemy uczyć się modelowania w programach CAD. Młodsi kursanci modele tworzyć będą w LEGO Digital Designer czy TinkerCAD, gdzie łatwo tworzyć można elementy ciekawe dla dzieci/młodzieży, np. postaci z gier czy bajek. Starsi uczestnicy używać będą bardziej zaawansowanego oprogramowania, takiego jak Fusion 360 od AutoDesk.

Po wykonaniu modeli pokażemy, jak przygotować je druku - służy do tego oprogramowanie, które dany model zamieni w tzw. Gcode, czyli kod zrozumiały dla drukarki 3D, w którym zapisane są odpowiednie parametry, np. temperatura, obroty silników, itp.

Na koniec nauczymy obsługi drukarki 3D, wczytania pliku, załadowania materiału i wydruku.

Jak nauczamy?

Grupa na kursie składa się maksymalnie z 8 uczestników. Każdy uczestnik dysponuje własnym laptopem z odpowiednim oprogramowaniem. Wszystkie istotne kwestie wyświetlane są przez trenera na dużym ekranie projekcyjnym.

Ucząc się najlepiej dążyć do założonego celu, dlatego wspólnie stworzymy model, który będzie wydrukowany.

Wydrukowane modele uczniowie zabiorą ze sobą do domu.

Szczegóły pełnego kursu:

Na chwilę obecną przygotowaliśmy 1 etap kursu na poziomie podstawowym dla dzieci już od 10 roku życia. W niedalekiej przyszłości wdrożymy kolejny etap na poziomie zaawansowanym.

Szczegóły organizacyjne jednego etapu

  • Ilość spotkań: 15, co tydzień (łącznie ok. 4 miesiące)
  • Długość zajęć: 90min
  • Lokalizacja: Olsztyn, ul. Marii Zientary-Malewskiej 16
  • Prowadzący: mgr inż. Adrian Jarocki, mgr Marta Jędras
  • Standardowa cena: 30zł/zajęcia
  • Płatność: gotówka lub przelew, całość lub ratalnie (przy zapłacie gotówką otrzymają Państwo paragon, istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT)

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na kurs:

Warsztaty jednorazowe

Warsztaty z modelowaniem i wydrukiem 3D to zajęcia przeważnie jednorazowe, weekendowe. Warsztaty zazwyczaj wyróżniają się tematyczną odsłoną - robione są np. z okazji różnorodnych świąt. Na warsztatach bardziej skupiamy się na samym wybraniu gotowych już elementów z baz modeli. Tłumaczymy jak przygotować je do druku, a potem drukujemy i obserwujemy. Gotowe modele można zabrać ze sobą do domu.

Długość, termin oraz cena zajęć są ustalane każdorazowo przy ich organizowaniu. O aktualnie przygotowywanych warsztatach informujemy w mediach społecznościowych (Facebook) oraz w dziale zapisy. Wtedy też pojawia się dokładny opis czego będą dotyczyć i jak będą wyglądać.

Sprawdź, czy aktualnie prowadzone są zapisy na warsztaty: